24 Temmuz 2014 Perşembe


11.05.2010 13:25:56 3103  defa okundu.

Kazmaca Köyü Bahar Şenliği

Kazmaca Köyünde Törenle Camii Açılışı.

 

Kırıkkale merkez Kazmaca köyünde bahar şenliği yapıldı. Yapılan bahar şenliğine ilgi çok yüksekti. Şenliğe katılanlar keyifli bir gün yaşadılar.
 
Geniş Katılım
Kazmaca köyünde yapılan bahar şenliğine başta Kırıkkale MilletVekili Turan Kıratlı olmak üzere, AKP Kırıkkale İl Başkanı Zühtü Aksal, Merkez İlçe Başkanı Mursel Akçay, Kırıkkale Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Vurgun ve yönetim kurulu üyeleri, Kırıkkaleliler Federasyon Başkanı Cemal Sertkaya, Başkan Yardımcısı Menduh Koyuncu, Kırıkkale İl Müftüsü Osman Şarklı, Kırıkkale AKP eski İl Başkanı Nuh Dagdelen, Orhan Aytekin, Mhp Ankara Çankaya ilçe başkanı ve yönetimi, Ankara Kazmaca Köyü Yardımlaşma Derneği üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ankara'dan şenliğe katılan Genciz foklor dans gurubu sergilediği oyunlarla izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Anadoludaki düğünlerin vageçilmezi olan kazanlar dolusu keşkek misafirlere ikram edildi.
 
Köye Destek Olunacak
Kazmaca köyünde yapılan bahar şenliğinde konuşan Kazmaca Köyü Muhtarı Cahit Öner, “Köyümüzde her yıl geleneksel hale getirdiğimiz bahar şenliğine bu sene daha çok bir katılım olmuştur. Bu şenliğimizi gelecek sene daha görkemli bir şekilde yapacağız” dedi. AKP Kırıkkale Milletvekili Turan Kıratlı Kazmaca köyünde yapılan bu bahar şenliğinde bulunmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek Kazmaca köyünü ihtiyaçları için gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi. Kıratlı “Kırıkkale’ye yatırımcısı gelmeye devam edecek” dedi. Çok yakında faaliyete geçecek olan Çerikli-Keskin arasındaki maden yağı fabrikası için son çalışmalara gelindiğini belirtti.
 
Köyün Camisi Dualarla Açıldı
Kırıkkale merkez Kazmaca köyünde yaptırılan Kazmaca Camisi açılışı dualarla yapıldı. Son derece modern bir camii olan Kazmaca Camii açılışına Kırıkkale Milletvekili Turan Kıratlı, Kırıkkale İl Müftüsü Osman Şarklı ve çok sayıda köylü katıldı. Cami okunan duaların ardından açıldı. Ayrıca camii minaresi eski olmasın nedeniyle Turan Kıratlı yeni yapılacak olan minare için gerekli desteği vereceğini söyledi.
 
 
 

Yorum Yaz


YORUMLAR
karahasan:
komedi valla komediden başka şey değil nerde geri kalmış çağdışı mevzular siyasetçiler orada... hani ne oldu 1-maden rafinerisi 2-mobilya fabrikası 3- mado nun aradığı keçi çifliği 4-beş yıldızlı hastane 5- tren tekeri vs ire dolu şeyler yazık bu halka yazıkk
11.05.2010 14:01:56
eyup demirray:
biz inanıyoruz bu destekler oldukça köyümüz dahada gelişecek
12.05.2010 20:39:59
ibrahim balkan:
Yapılanlar çok güzel umarım daha güzelleri yapılır.İyilikte yarışalım kötü olmak zaten kolay.Emeği geçen herkesten allah razı olsun..
21.10.2010 10:55:02

Son Yorumlar

EBRU
AYDIN inşaatten daire almış birisi olarak konuşuyorum müteahhit imiz hiç bir şekilde masraftan kaçmadığı gibi gününden önce teslim etti..Herşeyimiz en iyi kalite.Yakın arkadaşımla aynı binada oturmak istedik daire bulamadık düşünün artık. Arkadşlardan da vicdan sahibi bireyler olmalarını ve iftirada bulunmamalarını ilk önce araştırmalarını rica ediyorum
23.07.2014 20:02:42

MURAT AYDIN
AYDIN İNŞAAT,AYDIN YAPI,AYDIN KUYUMCULUK LTD.ŞTİ şirketlerinin sahibiyim.Hakkımda yapılmış bu iftiraların sahipleriyle bizzat görüşmek isterim telefon numaram işyerim açık adreslerle sabittir.Yapılan bu dolandırıcılık iftiralarını şiddetle reddediyor ve gerek gazete gerekse burada yorum yapan vatandaşlar adına adli işlemleri avukatım başlatmıştır.Son 5 yıl içerinde kırıkkale'de emlak kültürünü değiştiren bir firmaya sahip olmamız tabiki herkes tarafından hoş karşılancak değildi lakin edep ahlak ve vicdan sahibi olmanızı rica ediyorum..
23.07.2014 19:57:53

murat murat
siz başka mutayitleri araştırın esas sahtekar ve dolandırıcıları araştırın isim verin gizli kapaklı konusmayın öle bişey varda bu zamana kadar niye duyulmadı laf uydurmayın
23.07.2014 17:49:52

vtnds
Lan senin açıklamanı yesinler keko. Seni kim takar. Çal çırp işine gücüne bak.
23.07.2014 09:12:43

erdem yalçınkaya
risale-i nurdaki anlatım bozuklukları da giderilsin istiyoruz. Türk dilini blen hiç nurcu yok mu!?
23.07.2014 01:12:37