24 Ekim 2014 Cuma


11.05.2010 13:25:56 3264  defa okundu.

Kazmaca Köyü Bahar Şenliği

Kazmaca Köyünde Törenle Camii Açılışı.

 

Kırıkkale merkez Kazmaca köyünde bahar şenliği yapıldı. Yapılan bahar şenliğine ilgi çok yüksekti. Şenliğe katılanlar keyifli bir gün yaşadılar.
 
Geniş Katılım
Kazmaca köyünde yapılan bahar şenliğine başta Kırıkkale MilletVekili Turan Kıratlı olmak üzere, AKP Kırıkkale İl Başkanı Zühtü Aksal, Merkez İlçe Başkanı Mursel Akçay, Kırıkkale Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Vurgun ve yönetim kurulu üyeleri, Kırıkkaleliler Federasyon Başkanı Cemal Sertkaya, Başkan Yardımcısı Menduh Koyuncu, Kırıkkale İl Müftüsü Osman Şarklı, Kırıkkale AKP eski İl Başkanı Nuh Dagdelen, Orhan Aytekin, Mhp Ankara Çankaya ilçe başkanı ve yönetimi, Ankara Kazmaca Köyü Yardımlaşma Derneği üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ankara'dan şenliğe katılan Genciz foklor dans gurubu sergilediği oyunlarla izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Anadoludaki düğünlerin vageçilmezi olan kazanlar dolusu keşkek misafirlere ikram edildi.
 
Köye Destek Olunacak
Kazmaca köyünde yapılan bahar şenliğinde konuşan Kazmaca Köyü Muhtarı Cahit Öner, “Köyümüzde her yıl geleneksel hale getirdiğimiz bahar şenliğine bu sene daha çok bir katılım olmuştur. Bu şenliğimizi gelecek sene daha görkemli bir şekilde yapacağız” dedi. AKP Kırıkkale Milletvekili Turan Kıratlı Kazmaca köyünde yapılan bu bahar şenliğinde bulunmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek Kazmaca köyünü ihtiyaçları için gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi. Kıratlı “Kırıkkale’ye yatırımcısı gelmeye devam edecek” dedi. Çok yakında faaliyete geçecek olan Çerikli-Keskin arasındaki maden yağı fabrikası için son çalışmalara gelindiğini belirtti.
 
Köyün Camisi Dualarla Açıldı
Kırıkkale merkez Kazmaca köyünde yaptırılan Kazmaca Camisi açılışı dualarla yapıldı. Son derece modern bir camii olan Kazmaca Camii açılışına Kırıkkale Milletvekili Turan Kıratlı, Kırıkkale İl Müftüsü Osman Şarklı ve çok sayıda köylü katıldı. Cami okunan duaların ardından açıldı. Ayrıca camii minaresi eski olmasın nedeniyle Turan Kıratlı yeni yapılacak olan minare için gerekli desteği vereceğini söyledi.
 
 
 

Yorum Yaz


YORUMLAR
karahasan:
komedi valla komediden başka şey değil nerde geri kalmış çağdışı mevzular siyasetçiler orada... hani ne oldu 1-maden rafinerisi 2-mobilya fabrikası 3- mado nun aradığı keçi çifliği 4-beş yıldızlı hastane 5- tren tekeri vs ire dolu şeyler yazık bu halka yazıkk
11.05.2010 14:01:56
eyup demirray:
biz inanıyoruz bu destekler oldukça köyümüz dahada gelişecek
12.05.2010 20:39:59
ibrahim balkan:
Yapılanlar çok güzel umarım daha güzelleri yapılır.İyilikte yarışalım kötü olmak zaten kolay.Emeği geçen herkesten allah razı olsun..
21.10.2010 10:55:02

Son Yorumlar

salih abi
Bu haber ile ilgili sizde haber yaptınız hatta akp yi de işin içine katarak peki bu olay asılsız ise bu kişinin ticari itibarı ne olacak bunu hiç düşündünüzmü
24.10.2014 11:50:37

efe
öncelikle tşk ederim.. kırıkkalenin gözü önünde yapılan yoılsuzluklariş bitip müftü gereksiz gidince anlaşilacak....tabiki kırıkklae koca bir köy olduğu için bu yapılan cami herkezi hayrete düşürecek ve yapılan oyunlar dalavereler görünmeycek ..aslında cami ye harcanan paranın yarısı kadarı da öyle böyle gitti ,müfütü parayla resmen oynadıhemde devletin bürokrsinin önünde kırıkkalenin önünde ,artık wc meselesini biliyor Kırıkkale ama caminin 33 adım boyuna 23 adım enine 700 metrekarelik camiye 50 trilyona mal olduğunu sonra anlayacak...cami mimnarisinde kafalarına göre oyun oynamalrıda cabaları inşate malzeme diye türkiyeyei fellak fellak gezmeler uçakla seyahatler grup arabalrla türkiyenin degişşik illeine malzame bakıyoruz diye gezmeler bitti artık..küçücük camiye bu kadar parayı pervasızca harcayan adama kimse sormuyor nerden aldın parayı kimlere harcıyon diye , ihaleyi alanlar hep yabancı çünkü her şey ortaya çıkar o zmn degilmi .. yazzık bu milletin parsına yazzık bu adam iyi bir yerde ölmez ..sadece şu kadar söyleyim siyaseti bilmeyenler bu adam öğrensin her şey bir şoww ..
23.10.2014 23:29:30

a.vural
benim saf kırıkkaleli hemşerilerim siz belediyenin ne yapacağını zannediyonuz onlar uçarlar kaçarlar hiç biride iş yapmaz sanki mevcut başkan gidince gelecek başkanın çalışacağını mı zannediyonuz vay gariplerim vay çok beklersiniz çalışmasını ama çalışmazlar çalışsa ne olacak para yok ki para işciye memura şirket elemanlarına gidiyo siz daha çok beklersiniz çalışsın diye umıd de garibin ekmeği bekleyin gariplerim benim
23.10.2014 20:46:12

Kürşad
Bayrağın olmuş veya olmamış hiç belediyeyi ilgilendirir mi? Belediye ancak var olan Türk büyüklerinin büstünü söker bayrakları çıkarır. Sonrada bayrak sevgisi...
23.10.2014 19:53:21

MUHİTTİN
Kaygılarınızı bende paylaşıyorum Halil Bey inşallah bu sefer Kırıkkale'de MHP 1.parti olacaktır.İnsanımız uyanmaya başladı.Seçimlerde MHP 2 AKP 1 milletvekili çıkaracaktır.
23.10.2014 13:23:18