23 Ekim 2014 Perşembe


11.05.2010 13:25:56 3261  defa okundu.

Kazmaca Köyü Bahar Şenliği

Kazmaca Köyünde Törenle Camii Açılışı.

 

Kırıkkale merkez Kazmaca köyünde bahar şenliği yapıldı. Yapılan bahar şenliğine ilgi çok yüksekti. Şenliğe katılanlar keyifli bir gün yaşadılar.
 
Geniş Katılım
Kazmaca köyünde yapılan bahar şenliğine başta Kırıkkale MilletVekili Turan Kıratlı olmak üzere, AKP Kırıkkale İl Başkanı Zühtü Aksal, Merkez İlçe Başkanı Mursel Akçay, Kırıkkale Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Vurgun ve yönetim kurulu üyeleri, Kırıkkaleliler Federasyon Başkanı Cemal Sertkaya, Başkan Yardımcısı Menduh Koyuncu, Kırıkkale İl Müftüsü Osman Şarklı, Kırıkkale AKP eski İl Başkanı Nuh Dagdelen, Orhan Aytekin, Mhp Ankara Çankaya ilçe başkanı ve yönetimi, Ankara Kazmaca Köyü Yardımlaşma Derneği üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ankara'dan şenliğe katılan Genciz foklor dans gurubu sergilediği oyunlarla izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Anadoludaki düğünlerin vageçilmezi olan kazanlar dolusu keşkek misafirlere ikram edildi.
 
Köye Destek Olunacak
Kazmaca köyünde yapılan bahar şenliğinde konuşan Kazmaca Köyü Muhtarı Cahit Öner, “Köyümüzde her yıl geleneksel hale getirdiğimiz bahar şenliğine bu sene daha çok bir katılım olmuştur. Bu şenliğimizi gelecek sene daha görkemli bir şekilde yapacağız” dedi. AKP Kırıkkale Milletvekili Turan Kıratlı Kazmaca köyünde yapılan bu bahar şenliğinde bulunmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek Kazmaca köyünü ihtiyaçları için gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi. Kıratlı “Kırıkkale’ye yatırımcısı gelmeye devam edecek” dedi. Çok yakında faaliyete geçecek olan Çerikli-Keskin arasındaki maden yağı fabrikası için son çalışmalara gelindiğini belirtti.
 
Köyün Camisi Dualarla Açıldı
Kırıkkale merkez Kazmaca köyünde yaptırılan Kazmaca Camisi açılışı dualarla yapıldı. Son derece modern bir camii olan Kazmaca Camii açılışına Kırıkkale Milletvekili Turan Kıratlı, Kırıkkale İl Müftüsü Osman Şarklı ve çok sayıda köylü katıldı. Cami okunan duaların ardından açıldı. Ayrıca camii minaresi eski olmasın nedeniyle Turan Kıratlı yeni yapılacak olan minare için gerekli desteği vereceğini söyledi.
 
 
 

Yorum Yaz


YORUMLAR
karahasan:
komedi valla komediden başka şey değil nerde geri kalmış çağdışı mevzular siyasetçiler orada... hani ne oldu 1-maden rafinerisi 2-mobilya fabrikası 3- mado nun aradığı keçi çifliği 4-beş yıldızlı hastane 5- tren tekeri vs ire dolu şeyler yazık bu halka yazıkk
11.05.2010 14:01:56
eyup demirray:
biz inanıyoruz bu destekler oldukça köyümüz dahada gelişecek
12.05.2010 20:39:59
ibrahim balkan:
Yapılanlar çok güzel umarım daha güzelleri yapılır.İyilikte yarışalım kötü olmak zaten kolay.Emeği geçen herkesten allah razı olsun..
21.10.2010 10:55:02

Son Yorumlar

n.önder
İş güvenliği deniliyor,SSK nın otel inşaatı yapılıyor ilgili firma hiç bir önlem almıyor bunu kim denetliyecek bu kadar tehlikeli bir iş yapılıyor şehrin merkezinde denetleyen yooook.Lütfen bu konuyu dikkate alın.
21.10.2014 08:49:19

kadir
Sayın Başkan siz benden hizmet beklemeyin diye bir açıklama yapın da bizde hayaller kurmayalım.. Serkan isimli arkadaş çok güzel bir soru sormuş belediye ulaşım aracı olmayan kaç il var diye aslında iş bu kadar basit.. Bence artık bu konuları Sayın Cumhurbaşkanına yazmak lazım
21.10.2014 00:18:00

yucel
Osmangazi ilkokulu ile akpet benzinliği arasında bırakın parkı doğru dürüst yol yok inşallah birdahaki seçimden sonra yapılır açık olan birkaç yolda dağ yolundan farksız çocuklarımızda çarşıya gidince ordaki parklardan yararlanıyorlar mahallemizde park olmadığı için ne yapalım elimizden bir şey gelmiyor
20.10.2014 23:43:55

Yaşar
Esnafa ne oldu böyle.Esnafın işleri açıldı. Böyle bir haber başlığı olur mu? Esnafa bir şey olduğu yok. Havalar soğumaya başlayınca, araçların kışlık bakımlarının yapılması gerekiyor.
20.10.2014 16:27:03

Elvan BEKDAŞ
Öncelikle herkese hayırlı günler diliyorum. Yaklaşık 2 yıldan beri Eskişehir'de yaşıyorum ve Kırıkkale'de yaşadığımız köpek sorununu burada yaşamıyoruz. Orda köpek yokmu diyeceksiniz ama var, hemde yadsınamayacak kadar çok hemde. Ama şu güne kadar hiç bir köpeğin vatandaşı rahatsız ettiğini görmedim ( Gerçi insanlarda onları rahatsız etmiyorlar,hatta herkes kapısının önüne mama bile bırakanlar var.)
20.10.2014 10:50:16