20 Aralık 2014 Cumartesi


11.05.2010 13:25:56 3320  defa okundu.

Kazmaca Köyü Bahar Şenliği

Kazmaca Köyünde Törenle Camii Açılışı.

 

Kırıkkale merkez Kazmaca köyünde bahar şenliği yapıldı. Yapılan bahar şenliğine ilgi çok yüksekti. Şenliğe katılanlar keyifli bir gün yaşadılar.
 
Geniş Katılım
Kazmaca köyünde yapılan bahar şenliğine başta Kırıkkale MilletVekili Turan Kıratlı olmak üzere, AKP Kırıkkale İl Başkanı Zühtü Aksal, Merkez İlçe Başkanı Mursel Akçay, Kırıkkale Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Vurgun ve yönetim kurulu üyeleri, Kırıkkaleliler Federasyon Başkanı Cemal Sertkaya, Başkan Yardımcısı Menduh Koyuncu, Kırıkkale İl Müftüsü Osman Şarklı, Kırıkkale AKP eski İl Başkanı Nuh Dagdelen, Orhan Aytekin, Mhp Ankara Çankaya ilçe başkanı ve yönetimi, Ankara Kazmaca Köyü Yardımlaşma Derneği üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ankara'dan şenliğe katılan Genciz foklor dans gurubu sergilediği oyunlarla izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Anadoludaki düğünlerin vageçilmezi olan kazanlar dolusu keşkek misafirlere ikram edildi.
 
Köye Destek Olunacak
Kazmaca köyünde yapılan bahar şenliğinde konuşan Kazmaca Köyü Muhtarı Cahit Öner, “Köyümüzde her yıl geleneksel hale getirdiğimiz bahar şenliğine bu sene daha çok bir katılım olmuştur. Bu şenliğimizi gelecek sene daha görkemli bir şekilde yapacağız” dedi. AKP Kırıkkale Milletvekili Turan Kıratlı Kazmaca köyünde yapılan bu bahar şenliğinde bulunmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek Kazmaca köyünü ihtiyaçları için gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi. Kıratlı “Kırıkkale’ye yatırımcısı gelmeye devam edecek” dedi. Çok yakında faaliyete geçecek olan Çerikli-Keskin arasındaki maden yağı fabrikası için son çalışmalara gelindiğini belirtti.
 
Köyün Camisi Dualarla Açıldı
Kırıkkale merkez Kazmaca köyünde yaptırılan Kazmaca Camisi açılışı dualarla yapıldı. Son derece modern bir camii olan Kazmaca Camii açılışına Kırıkkale Milletvekili Turan Kıratlı, Kırıkkale İl Müftüsü Osman Şarklı ve çok sayıda köylü katıldı. Cami okunan duaların ardından açıldı. Ayrıca camii minaresi eski olmasın nedeniyle Turan Kıratlı yeni yapılacak olan minare için gerekli desteği vereceğini söyledi.
 
 
 

Yorum Yaz


YORUMLAR
karahasan:
komedi valla komediden başka şey değil nerde geri kalmış çağdışı mevzular siyasetçiler orada... hani ne oldu 1-maden rafinerisi 2-mobilya fabrikası 3- mado nun aradığı keçi çifliği 4-beş yıldızlı hastane 5- tren tekeri vs ire dolu şeyler yazık bu halka yazıkk
11.05.2010 14:01:56
eyup demirray:
biz inanıyoruz bu destekler oldukça köyümüz dahada gelişecek
12.05.2010 20:39:59
ibrahim balkan:
Yapılanlar çok güzel umarım daha güzelleri yapılır.İyilikte yarışalım kötü olmak zaten kolay.Emeği geçen herkesten allah razı olsun..
21.10.2010 10:55:02

Son Yorumlar

Yagiz Metin
Mustafa Pekdoğan milletvekili adayı olmaya çalışacak heralde adını gündeme getiriyor. Cemaatcilere verdiği araziler nolacak mustafa pekdoğan parkı diye kendi adına park yaptırıp milyonlarca lirayı boşa vermesi ne olacak?? Kızının altına verdiği Opel omega ne oldu ?? İşçiler sıkıntılarını söylediğinde adamlara bir araba küfür etmedin mi canını sıkanı yanında gezen mafya kılıklılara dövdürmedin mi? Sen bunları konuşacağına fabrikanda ( eski fabrikanda ) çalışan gariban işçinin hakkını öde.. Bunları konuşacağına Seçimde iş yaptırdığın adamların parasını öde... Geç bunları pekdoğan geç Kırıkkale halkı yemez bu ucuz numaraları.. Kırıkkale senden kurtuldu birdaha da bi yere getirmez.
20.12.2014 00:38:21

71 vatan
su kötü kötü konuşanlar kesin sesinizi pokdoğan haklı ve her zaman haklı kalacakdır mustafa pekdoğan geçsin bencede muhmet kim oluor hiç bi iş yapmıyor yıyor yıyor yatıor mustafa pekdoğan dava açsın işallah kazanırda yine buyuk başkan pekdoğan geçer.
19.12.2014 13:52:25

öz kırıkkale
Madem öyle Sayın Pekdoğan başkanlığı boyunca kızına tahsis edilen Opel Omega markaları aracı da açıklasın Bunları unutmuş değiliz. Köhne zihniyet artık yok edildi.yeni bi şeyler söylemek gerek.Geçin bunları..eleştirdiğiniz adam adam gibi adam
19.12.2014 10:15:07

Taceddin Yonar
tabii çorumda tüm ilçe ve köylerin yolları parke taş fazlasını göndersinler kırıkkaleye.
18.12.2014 17:10:26

fehat
Gazetniz basliginda yersiz aciklama demissiniz.Eger pekdogan belediye baskani olsaydi su anda yaninda surmayan il baskani ahmet göcer pekdoganin kapisinda yatar kalkardi.ama kazanamadi adam muhalif aciklama yapiyor parti yaninda yok yaziklar olsun yaziklar olsun Seyit Ahmet Gocer vekil adayi olursannn bakalim 35000 oy alabilecekmisin....Hersey menfaat olmus
18.12.2014 16:44:29