01 Şubat 2015 Pazar


05.07.2012 22:52:14 1328  defa okundu.

Şehit Ailelerine İkinci İş İmkanı

 Milli Savunma Komisyon Başkanı ve AK Parti Kırıkkale Milletvekili Oğuz Kağan Köksal katıldığı bir TV programında ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu. Köksal Suriye ile yaşanan gerginliğin tatlıya bağlanmasını umduğunu belirterek ayrıca şehit yakınlarına verilen ikinci iş imkanının da Cumhurbaşkanın onayına sunulduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanının Onayına Sunuldu

Yoğun çalışma temposu ile mecliste bir haftayı geride bıraktıklarını belirten Köksal 24 saat çalışarak AK Parti’nin kendi rekorunu egale ettiğini belirtti. Sıkı bir çalışma temposu içerisinde eksiklikleri hissedilen kanunlarda düzenlemeler yaptıklarını belirten Köksal bu kanunlardan biri olan şehit ailelerine ikinci iş imkanını içeren yasanın ise hazırlandığını ve Cumhurbaşkanının onayına sunulduğunu ifade etti. Köksal ayrıca Türkiye’nin bölgesinde lider bir ülke olduğunu belirterek dünyada ise sözü geçen ve gelişimini hızla sürdüren bir güç olduğunun altını çizdi.

Fikir Ayrılıkları Yaşanabilir

Türk jetinin düşürülmesi ile ilgili olarak ta incelemelerin sürdüğünü belirten Köksal “Uluslar arası olarak bağlı olduğumuz birlikler, kurumlar var. Bunlardan birisi de NATO. Biz olayı NATO’ya intikal ettirdik. Onlar konuya dahil olacaklar. Uluslar arası ilişkilerde adımlar haklı ve kararlı bir şekilde atılmalıdır. Biz de bunun gereğini yerine getiriyoruz. Konuyla ilgili olarak gerekli açıklamaları başbakanımız yaptı. Ülkeler arasında her zaman fikir ayrılıkları yaşanabilir. Türkiye artık bir dünya gücü, biz güçlü ülkeyiz ve sözümüzü de dinletiriz” ifadelerinde bulundu.

Çözüm İçin Atılan Bir Adımdır

Başbakanın BDP Milletvekili Leyla Zana ile görüşmesine ilişkin bir soruyu yanıtlayan Köksal ülke içerisinde yaşanan bir sorunun çözümü için bu tür adımların atılmasından doğal bir şey olmayacağını belirterek, “Ortada bir sorun varsa ve birisi çıkıp artık yeter konuşmak istiyorum diyorsa başbakanımızın da sorunun çözümü adına konuşması, çözüm için atılan bir adımdır ve bundan daha doğal bir şey yoktur. Düşünceleri ve yaptıkları bir kenara bırakılırsa Zana şu anda mecliste bir milletvekilidir” şeklinde konuştu. Haber Merkezi 

Yorum Yaz


YORUMLAR
Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

Son Yorumlar

hakan sönmez
arkadaslar kırıkkalenın yenı sehıre ıhtıyacı var köy havasından cıkamadık bırturlu.sımdıkı baskanımıza guvenıyoruz bence garın en guzel yerı kımeskı ve gundogdu arası.kırıkkale cevre yolunun ortası.buyuk holdınk insaat fırmaları bu bölgeye yatırım yaparlarsa bak sehre ozaman.ınsallah herseyın hayırlısı olsun.ıstanbuldan ne eksıgımız varkı istanbul bıze ayak uydursun kaldırımlarımızda genıs olursa yolun ortasından yurumeyız.
31.01.2015 16:02:41

göktan
ak parti yalakaları çok mutlu tabi dini dünyaya alet ederek rant yapıyolar ak trolleere sordularsa sonuç doğru ve işsizlikten zevk alanıda ilk burda duydum emin olun kırıkkale 5 yıl içinde 1 m.vekilliğine düşecektir 2014 sayımında 3,500 kişi düştü önür yıl en az 5000 kişi diye tahmin ediyorum
31.01.2015 03:49:42

Mehmet Öztürk
Asıl sorun sen ve zihniyetin...Arsızlık, hırsızlık, yolsuzluk, ahlaksızlık ve kibir AKP ZİHNİYETİDİR...Hırsızları akladınız ya bu ayıp yaşadığınız sürece size yeter...
30.01.2015 13:32:18

kırıkkaleli
sayın gençer şovların bitmedimi hala sen kimsinde Koskoca devletin ikinci adamı Sayın Beşir Atalay la cumhuriyet meydanında karşılaşmak istiyorsun kendi reklamını yapmak için ne yapacağını şaşırdın macera arayıp duruyorsun ezberlenmiş kelimeleri söyleyip duruyorsunuz 12 yıldan beri hale dedikleriniz bir türlü gerçekleşmedi yeter artık.
30.01.2015 10:49:10

berat71
mhp il başkanlığına bula bula erdal ımı buldunuz. oy yok o zaman bu seçimde o zaman mhp ye.
29.01.2015 23:01:06