30 Ağustos 2014 Cumartesi


16.12.2011 09:03:25 891  defa okundu.

İnceleme Yaptılar

Avrupa Komisyonu Sağlık ve Tüketicinin Korunması Genel Müdürlüğü SANCO’nun Gıda ve Veterinerlik Ofisi uzmanları Kırıkkale’ye gelerek bazı ziyaret ve incelemelerde bulundular

 

Kırıkkale Ziyareti

Avrupa Komisyonu Sağlık ve Tüketicinin Korunması Genel Müdürlüğü SANCO’nun Gıda ve Veterinerlik Ofisi (F V O ) tarafından ülkemiz genelinde hayvansal yan ürünler ve bunların türev ürünleriyle ilgili yapılan çalışmaları yerinde görmek üzere AB üyesi ülke uzmanlarından, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı - Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğünün yetkililerinden müteşekkil bir heyet 07.12.2011 Çarşamba günü Kırıkkale’de misyon ziyaretinde bulundular. Kırıkkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri AB ülkelerinden ve Bakanlık Genel Müdürlüğünden gelen uzmanları, Kırıkkale gıda ve yem sektörünün hali hazır hazırdaki durumu ile Müdürlük olarak bu sektöre yönelik yapılan denetim hizmetleri hakkında bilgilendirdiler.

 

Kemik Fabrikasını Gezdiler

Kırıkkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri ve Misafir ekip, misyon ziyareti kapsamında, Delice ilçesinde faaliyette bulunan Keçeli Mühendislik Taahhüt Tic Ltd.Şti'ne ait Rendering Et-Kemik Unu Fabrikasında çeşitli incelemelerde bulundular. Et-Kemik Unu fabrikasının işleyiş prensipleri, iş akış şemaları, hammaddenin temini, muhafazası, ürün kalitesi, işletme içi denetim, nakliye, pazar durumu, vb konularda Şirket sahibi Hüsnü Doğan'dan ve Sorumlu Yönetici Veteriner Hekim Muslu Pehlivanlı’dan bilgiler alarak üretim bandını gezdiler. Kırıkkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü adına Gıda ve Yem Kontrolörü Veteriner Hekim Ümit Özgü ve Gıda ve Yem Şubesi Müdürü Ali Kabaklı halihazırdaki gıda ve yem sektörünün durumu, sorunları, çözüm yolları ile Müdürlük olarak bu sektöre yönelik yapılan eğitim çalışmaları ve denetim hizmetleri hakkında sunu yaptı.

 

Yorum Yaz


YORUMLAR
Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

Son Yorumlar

Bülent TÜRKEKUL
Helal olsun sana başkanım aslında Kırıkkale'ye senin gibi bir başkan yada Vekil lazım kendini orada harcatma vatandaş olarak ve seni tanıyan biri olarak en içten dileğim budur.
30.08.2014 10:10:46

Bülent TÜRKEKUL
Yok kardeşim bunlar koltuk sevdalısı yıllardır en iyisi bunlar diye bekledik durduk hiçmi bi Rahmetli Özal Rahmetli Yazıcıoğlu gibi adam çıkmayacak şu memlekete 70 yaşında adamlar Rahmetli Erbakan hoca ve Demirel gibi koltuğa yapışmış bırakmıyorlar Bırakın artık milletin yakasını açın genç beyinlerin önünü
30.08.2014 10:07:22

Bülent TÜRKEKUL
Kırıkkalemizin gözü aydın olsun kurtulduk (kıytırık Kırıkkaleli) başbakan yardımcısından demek en güzeli olur kedi uzanamadığı ciğere mındar dermiş ya bunlarınkide öyle ben istemedim ben yapmadım olur.
30.08.2014 10:03:06

berat71
vergisini verenin kuyusunumu mühürlüyor devlet.yerin üstünü bitirdi bizim insanımız şimdi de yerin altında kalan can sularını tüketiyoruz.vereceksin vergini kuyun da kapanmayacak suyunda biz enayimiyiz de kuyumuzun vergisini ödüyoruz. o kadarda beleşci olmayın. hemde su beleş devletten almış beleş pazara da getirince sanki bulunmaz bursa kumaşı kazzık fiyata satıyonuz.
29.08.2014 21:49:49

Mahir yigit
ben mahir yiğit benim isimi ki kullanıp yorum yapıryosa erkekse ve bildiği birşey varsa erkek gibi kendi adını kullanarak yorum yapsın.İspatlamazsa öyle bir şey olduğunu memleketi terk etsin namertlik yapmasın.. Ekmel CÖNGER sigorta acentesi olup kazancı ve geliri sigorta acenteliğinde kazandığıdır... Başka hiç bir iş yapma ihtiyacı yoktur...Çalışan 8 adet personeli vardır kimse yıpratmaya ve iftira atmaya yanaşmasın... Saygılarımla...
29.08.2014 12:02:36