21 Nisan 2014 Pazartesi


15.12.2010 12:25:10 1504  defa okundu.

Anlamlı Ziyaret

KESKİN KIZ MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İŞİTME ENGELLİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

 

Birbirlerine yürekten seslendiler

 

Keskin Kız Meslek Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri dün ziyaret ettikleri Mevlüt Hiçyılmaz İşitme Engelliler İlköğretim Okulu’nu ziyaret ederek hem eğitim çalışmaları hem de çocuk gelişimi bölümü öğrencilerinin müfredatta gördükleri bazı konuların uygulanışı hakkında bilgi aldılar.

 

EĞİTİMLERİYLE İLGİLİ BİLGİ ALDILAR

Okul Müdürü İffet Taşçılar Beşik, Rehber Öğretmen Şerife Cengiz ve Çocuk Gelişimi Ders Öğretmeni Tuğba Kul’la birlikte işitme engelliler ilköğretim okuluna gelen öğrenciler ilk olarak okulu gezdiler. 50’ye yakın öğrencinin eğitim gördüğü ve yatılı bir okul olan Mevlüt Hiçyılmaz İşitme Engelliler İlköğretim Okulundaki eğitim çalışmaları hakkında Okul Müdürü Zeki Kavalcılar ve idarecilerden bilgi alan Keskin Kız Meslek Lisesi yöneticileri ve öğrenciler, sınıfları da ziyaret ederek, eğitimlerin nasıl verildiği konusunda öğretmenlere sorular yönelttiler.

 

AMAÇ; BAKIŞ AÇILARINI GELİŞLETMEK

Seviyelerine göre öğrencilere ne tür eğitimlerin nasıl verildiği konusunda sorular yönelten öğrenciler, sportif faaliyetlerde büyük başarılar elde eden öğrencilerin özellikle masa tenisi konusundaki becerilerini de izlediler. Okuldaki eğitim çalışmalarının yanı sıra öğrencilerinin sosyal etkinliklerle ve bu tür ziyaretlerle bakış açılarını genişletmek ve duyarlılıklarını artırmak için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden okul yöneticileri, gezinin oldukça faydalı geçtiğini, ilk fırsatta tekrar ziyaret ederek öğrencilerle vakit geçirmek istediklerini ifade ettiler.

 

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİLER

Ziyaretin sonunda Keskin Kız Meslek Lisesi öğrencileri ile Mevlüt Hiçyılmaz İşitme Engelliler İlköğretim Okulu öğrencileri hatıra fotoğrafı çektirdiler. Ekip daha sonra Uzman Eller Özel Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek buradaki öğrencilerin eğitimleri ile ilgili bilgi aldılar. Zihinsel engelli çocukların eğitimleri hakkında bilgiler veren Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Mukaddes Kaybal, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Gezinin oldukça faydalı geçtiğini kaydeden öğrenciler ise, bu konuya olan yaklaşım ve duyarlılıklarının geliştiğini ifade ettiler.

 

 

 

Yorum Yaz


YORUMLAR
Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

Son Yorumlar

cengiz babacan
GAZİ EROĞLUNUN YAPTIĞI BÜTÜN BİNALARIN ÇATISI UÇUYOR KARDEŞİM.BU ŞİMDİ HABERMİ.BİLİNEN BİŞEY.BELEDİYE EKİPLERİDE ÖNLEM ALIYORMUŞ.ZAMANINDA DENETLEMEDİNİZ ÇATISINI BACASINI BİNAYI.ADAMIN YAPTIĞI HİÇBİR BİNA TAM BİTMİYOR.EKSİK BAŞTAN SAVMA.NASIL MÜTAAHHİTLİK ANLAMADIM.
21.04.2014 09:20:03

Yusuf
Valla tek kelimeyle hayran bıraktı kendine..diğerlerinin 10 yılda yapamadığını ğ-geldi 20 günde yaptı.Adam gibi adam demek lazım diye düşünüyorum
21.04.2014 09:07:48

Çerikli
Geçen Hafta Hastaneye Ankaradan Geldim ve Muayne olmak için içeri girdim sıram gelince ama içeriye bi kadın bi hastayla daldı ve doktora ilacını yazdırdı cıktı gitti..Ögrendimki Hastane müdür yardımcısıymıs..Ve Muayneden Sonra Yine Üst Katta Baş bölüme muayneye gittim yine orda bi hastane çalısanı doktorun odası nı girdi abi özel dedim ilacı yazdıram cıkarım dedi bunlardan sonra aşagı wc lere indim wc lerde kagıt havluluk kolpuda yok kagıt havluluguda yok. ayrıten tuvalet kagıtları da yok tüm kabinleri dikkatle inceledim hiç birinde yoktu ayrıyeten kabinler de demirler paslı çürük bi haldeydi.. güvenlige söyledim güldü geçti bu konu Hakkında bir şey söyleyemecegem dedi...Ve inandımki Ben Böyle Kırıkkale li Olamam Kırıkkaleliyim Demekten Artık Utanır Oldum.. Yazıklar Olsun.
20.04.2014 23:12:49

Fatih
MHP nin Kırıkkalede kaybetmesinde en büyük rol oynayanlar istifa etmelidirler.
20.04.2014 00:50:07

hakkı
bu teşkilatın kırıkkale de kaybettiği kaçıncı seçim.. her halde sıradaki diyolardır.
19.04.2014 22:58:27