17 Eylül 2014 Çarşamba


04.05.2009 04:24:18 1087  defa okundu.

Özel Gazi'de Olimpik Sınav

Kırıkkale Geneli Bilim Olimpiyatları Sınavı Yapıldı.

 

Özel Gazi Anadolu İlköğretim Okulunda Bilim Olimpiyatları düzenlendi. İki gün süren olimpik sınavda Kırıkkale’den katılan 442 öğrenci 100 dakikalık zamanda soruları çözme yarışına girdi. Öğrenciler soruları çözerken aileler ise spor salonunda misafir edilerek çay ikram edildi.
 
Velilere kısa bir konuşma yapan Okul Müdürü Mehmet Al “Ortağım Bayram Aydoğdu ile yıllarca devlet okullarında verdiğimiz başarılı hizmetten sonra emekli olup, kendi işimizi yapmaya karar verdik. Özel Gazi Anadolu İlköğretim Okulu olarak düzenlediğimiz 2. bilim Olimpiyatları’na geldiğiniz için teşekkür ederim. Hedefimiz, ilimizde öğrenim gören genç beyinleri ortaya çıkartmak öğrencilere yarışma ve rekabet ortamını sağlamak. Öğrencilerin kendi başarı seviyelerini ölçmelerinde yardımcı olmak, yarışmaya hazırlanma nedeniyle genel ders tekrarını sağlamak. Gelecekte ülkemizin temel taşları olacak olan; ilimizdeki başarılı öğrencileri ödüllendirmektir” diye konuştu.
 
Müdür Al “Yaptığımız bu olimpiyatların soru hazırlama ve değerlendirme komisyonu, okulumuzun tecrübeli öğretmenlerinden, Matematik Murat Kuş, Özgür Çelik, Kudret Erdivan ve Yurdanur Diker, Fen ve Teknoloji Bayram Aydoğdu ve Yusuf Ziya Baştuğ’dan oluşturulmuştur. Soru dağılımı olarak iki aşamada yapacağımız bu sınavda, olimpiyatlarının sonuçları 05 Mayıs 2009 Salı günü saat 15:30′da Kültür Merkezinde yapacağımız ödül töreninde açıklanacaktır” dedi.
Haber: Ahmet Yaman
 

Yorum Yaz


YORUMLAR
Hanimeos Boyabe:
Özel okul kavramı kırıkkalede oluşmadı olimpiyat yapmakla özel okul olunmaz öğerencine şiddet uygulamadan, öğretmenine yeterli para vererek, ticaret zihniyetinden kurtulunca özel okul olunur.
03.07.2009 09:01:50

Son Yorumlar

tıp personeli
bu haberi kim nerden uydurdu bilinmez ama gerçek olan bir şey var hastane yakında kırıkkale halkına hizmet verecek durumdadır.. haber yaparken lütfen daha araştırmacı olalım..
17.09.2014 10:44:39

kaleli
allah yollarını açık etsin ve başarılarını daim eylesin. hemşerilerimle gurur duyuyorum ve birçok yerde kaymakamlık ve vali yardımcılığı yapan hemşerilerimizin de vali vasfında olduğunu düşünüyorum. inşallah tez zamanda onlarıda vali olarak görürüz.
17.09.2014 09:51:54

salih abi
yetişmiş okul müdürleri imiş ne yani onların yerine kimse gelmesin devamlı onlar müdür olsun 15 yıl 20 yıl müdürlük yap yerin kimse gelmesin aynı koltukta devamlı ben oturaym oh ne güzel memleket.
16.09.2014 15:36:34

Ateş YÜCEKAYA
Kırıkkale il Başkanlığı tarafından düzenlenen Genişletilmiş il divan toplandısında konuşma yapan Saadet patisi Genel başkan yardımcısı yusuf Yiğitalp birde insanların dizi filim seyrettiğinden bahsediyor yani her şeyi doğru yanlış söylüyorsun birde dizi filimden bahsetmiş. siz yani ikdidara gelseniz insalara dizi filim mi seyrettirmeyeceksiniz. bu kadar komik olmayın birde bir siyasi partinin Genel Başkan yardımcısısın.
16.09.2014 12:00:35

vatandas
Kirikkale de kurban bayraminda nerdeyse herkesin balkonunda sucuklar balkona boydan boya asiliyor, carsidada durum farkli degil kasaplarin onu sucuk askilariyla kapli, uzerlerinde kimin oldugu yazili,kurban kesemeyenlere yada fakirlere gerektigi gibi veriyormuyuz acaba????
15.09.2014 06:11:51