Anahtar Kelimeler: Vatandaş sokağa döküldü!
  • Pazartesi 0.4 ° / -10.9 ° Hafif kar
  • Salı -0.2 ° / -1.6 ° Hafif kar
  • Çarşamba 1.2 ° / -2.3 ° Heavy snow

Vatandaş sokağa döküldü!

İstifa sesleri yükseldi

Sonunda olan oldu!

Gün içerisinde Dolar ve Euro’nun rekor seviyelere yükselmesi ile birlikte vatandaşlar sokaklara çıkıp bu durumu protesto etti. Vatandaşlar sokağa döküldü: " Ak Parti istifa" sloganları attı.

SOKAĞA DÖKÜLDÜLER

Türk Lirası'nın yabancı para birimleri karşısında rekor değer kaybının ardından yurttaşlar, ekonomideki kötü gidişat ve hayat pahalılığını protesto etmek için Ankara'nın Çankaya ilçesinde ve İstanbul'un Kadıköy ilçesinde 'AKP istifa' diyerek sokağa çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün kabine toplantısı sonrası düşük faiz politikalarında kararlı olduklarını yinelemesi sonrası dolar/TL yükselişini sürdürüyor. Döviz kurundaki sert yükselişin ardından Ankara'da ve İstanbul'da yurttaşlar 'AKP istifa' diyerek sokağa çıktı. Kadıköy'de de yine yurttaşlar "AKP istifa!" sloganlarıyla ekonomideki kötü gidişatı protesto ediyor.

İSTİFA SESLERİ YÜKSELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün kabine toplantısı sonrası düşük faiz politikalarında kararlı olduklarını yinelemesi sonrası döviz kuru sert bir şekilde yükselişe geçti. Ankara'nın Çankaya ilçesinde yurttaşlar 'AKP istifa' diyerek sokağa çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün kabine toplantısı sonrası düşük faiz politikalarında kararlı olduklarını yinelemesi sonrası dolar/TL yükselişini sürdürüyor. Döviz kurundaki sert yükselişin ardından Ankara'da yurttaşlar 'AKP istifa' diyerek sokağa çıktı.

ANKARA’DA TEPKİ

Ankara Çankaya Esat'ta mahalleli "AKP istifa" sloganları ile sokağa çıktı. Polis ekipleri engellemeye çalıştı. Polisin engellemeleri ile ara sokaklara dağılan yurttaşlar kalabalıklaşarak ilerledi. Güne 11,40 TL seviyesinden başlayan dolar, saatler içinde önce 12 TL'yi, ardından ise 13 TL'yi aştı. Bir işlem günü içerisinde yüzde 17'den fazla değer kazanan dolar, tarihi zirvesini 13,46 TL'ye çıkardı. Avro/TL 15 TL seviyesinin üzerini gördü.

İSTANBUL’DA PROTESTO

İstanbul Kurtuluş'ta da vatandaşlar sokağa çıkarak ellerindeki pankartlarla "Hükümet istifa" sloganları attı. Polis vatandaşlara müdahale etti. Yürüyüş yapanlara pencereden destek geldi.  Türk Lirası'ndaki değer kaybı Ankara ve İstanbul'un çeşitli semtlerinde halkı sokağa dökerken, Kadıköy'de protestolar sürüyor. Halk sokağa çıkanlara tencere ve tavalarla pencerelerden destek veriyor.