Anahtar Kelimeler: Öğrenciler terörü lanetledi
  • Pazartesi 32 ° / 22.8 ° Açık hava
  • Salı 32.9 ° / 22.4 ° Açık hava
  • Çarşamba 33.3 ° / 22.4 ° Açık hava

Öğrenciler terörü lanetledi!

Öğrenciler terörü lanetledi!

Yürüyüş yaptılar?!

Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri, Kırıkkale Üniversitesi Öğrenci Konseyi öncülüğünde Ülkemizde yaşanan terör olaylarını protesto etmek amacıyla 25 Şubat 2016 tarihinde kampüs alanı içinde bir yürüyüş düzenledi.

ŞEHİTLER İÇİN DUA ETTİLER

Terör olaylarını sessiz bir şekilde yürüyerek protesto eden öğrenciler, Rektörlük Binası önünde Türk Bayrağı ve pankart açarak, Ay-Yıldız şeklinde toplandılar. Üniversite Camii Uzman-İmam Hatibi Ahmet Temür de Kur´an-ı Kerim okudu ve şehitler için dua edildi. Müslümanların birliği ve şehitliğin önemine değinen Temür, "Bu vatan için her birimizden, bu vatan toprağının her bölümünden kardeşlerimiz canlarını feda ettiler, şehit oldular. Bugün de yine Kırıkkaleli kardeşlerimizden ikisi şehit oldu.

İSTİKLAL MARŞI OKUNDU

Onlar önceden şahadet için, şahit olmak için, bizlere şefaat etmek için gittiler. Biz onlara imreniyoruz gerektiğinde her birimiz de rabbimiz için, dinimiz için ve vatanımız için canımızı feda etmeye hazırız. Bu manada birliğimizi güçlendirecek, kardeşliğimizi her zamankinden daha güçlü tutacağız." dedi. Uzman-İmam Hatip Ahmet Temür´ün şehitlerimiz için yaptığı duadan sonra öğrenciler istiklal marşını okuyup sessizce dağıldılar.