Karafilik isyan etti!

Karafilik isyan etti!

 

?Hijyensiz kıyma çekildi!?

 

Her kurban bayramı yaşanan görüntüler yine yaşandı. Sokak aralarında kurulan paslı, kirli, hijyen olmayan, sağlık koşullarının ayaklar altında olduğu ortamlarda kurulan kıyma makinelerinde kıyma çekildiğini söyleyen Kırıkkale Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Gazi Karafilik ?Günlerce vatandaşlarımızı bilgilendirmemize rağmen yine sokak aralarında kurulan kirli, paslı kıyma makineleriyle kıyma çektirildi? diye konuştu.

 

YİNE BİLDİK GÖRÜNTÜLER

Kırıkkale´de her Kurban Bayramı olduğu gibi bu bayramda da alışık olduğumuz görüntüler yaşandı. Acemi kasaplar yine iş başındaydı. Kırıkkale´de hastanelere başvurmayanlar hariç 118 acemi kasap kendisini yaraladı. Kesilen kurban etlerinin bir bölümü et olarak muhafaza edilirken, diğer bölümleri kıyma ve sucuk yaptırıldı. Kıyma ve sucuklar yine mahalle aralarında kurulan paslı, kirli, hijyen olmayan kıyma makinelerinde çekildi. Kurban kesim yerleri belirleyen Belediyenin Sokak aralarında, halka açık park ve bahçelerde, kaldırımlarda kurban kesenlere ceza keseceğini açıklamasına rağmen, özellikle kenar mahallelerde vatandaşlar kurbanlarını yine halka açık yerlerde kesmeye devam etti. Kurban atıklarının mahalle aralarına bırakılması ise yine çevre sakinlerinin tepkisini çekti.

 

KENDİMİZİ ANLATAMAMIŞIZ

Kurban Bayramı dolayısıyla tabiri yerindeyse kıyma çekimi yapan kasap sayısında oldukça artış oldu. Her mahallede yüzlerce esnaf ve vatandaş kapı önlerine koydukları kıyma makineleriyle kıyma çekti. Gerekli hijyen koşullarını sağlamadan kıyma çekimi yapılmasının halk sağlığını da tehlikeye attığına işaret eden Kırıkkale Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Gazi Karafilik ?Biz bunu bayram öncesi de çok anlattık. Kırıkkaleli vatandaşlarımızı gerek yaptığımız ziyaretlerle, gerekse basın yoluyla bilgilendirdik. Fakat bu bayram da gördük ki sokak aralarında yine kirli, paslı, sağlıksız olan makinelerle kaçak kıyma çekenler oldu. Demek ki biz Kırıkkale´ye yine kendimizi anlatamamışız. Sokak aralarında kıyma çekenlere ceza yazan ve uyarılarda bulunan Kırıkkale Belediyesi Zabıta ekiplerine ve İl Tarım Müdürlüğü kontrol şubeye teşekkür ediyorum? dedi.Anahtar Kelimeler: Karafilik isyan etti
  • Perşembe 36 ° / 22.6 ° Güneşli
  • Cuma 34.3 ° / 23.3 ° Düzensiz Yağmur Mümkün
  • Cumartesi 34.5 ° / 20.3 ° Düzensiz Yağmur Mümkün