Anahtar Kelimeler: Karabacak güven tazeledi
  • Pazartesi 32 ° / 22.8 ° Açık hava
  • Salı 32.9 ° / 22.4 ° Açık hava
  • Çarşamba 33.3 ° / 22.4 ° Açık hava

Karabacak güven tazeledi

Karabacak güven tazeledi

Türk Eğitim Sen kongresi yapıldı

Türk Eğitim-Sen Kırıkkale Şubesi´nde düzenlenen kongrede Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Karabacak güven tazeledi.

KONGRE YAPILDI

Türk Eğitim-Sen  Kırıkkale Şubesi´nde düzenlenen kongrede Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Karabacak güven tazeledi. Türk Eğitim-Sen  Kırıkkale Şubesi 6. Olağan Kongresi´nde sendika üyeleri yeni dönem için sendika yönetimini belirledi. Kongre seçimlerine tek aday olarak katılan mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Karabacak oluşturduğu yönetim kurulu yeniden başkanlığa seçildi.

KONGRE AÇIKLAMALARI

Kongre sırasında açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen  Kırıkkale Şubesi Başkanı Yücel Karabacak, "Bilhassa son yıllarda memleketin içinde bulunduğu bu zor zamanlarda bu sıkıntılara çözüm üretmeyi ve önermeyi milli bir vazife saydık. Gerek açılım, gerek 15 Temmuz sürecinde her türlü sendikal ve siyasi kaygıyı bir tarafa iterek üzerimize sorumluluğu yerine getirdik. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek, milli güvenliğimize ve ülke menfaatlerimize katkı sağlayacak her türlü söz ve eylemin ya en başında ya içinde olduk.

KATILIM YÜKSEKTİ

Çünkü bizlerin, yani Türk milliyetçilerinin bir sözü bir yemini vardır. Bu yemin belki birçoğumuzun daha çocuk, gençlik yaşlarında ettiği bir yemindir. Hatta doğuştan ruhumuza üflenmiş, Allah´ın bir lütfudur" şeklinde konuştu. Ayrıca düzenlenen kongreye  MHP  Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu ve Petrol-İş Sendikası  Kırıkkale Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Recep Sefer´de katıldı.