Anahtar Kelimeler: zanlı serbest
  • Çarşamba 26.7 ° / 16.2 ° Açık hava
  • Perşembe 27.7 ° / 17.7 ° Açık hava
  • Cuma 30.8 ° / 19.3 ° Açık hava

İki zanlı serbest

Kırıkkale'de sahte içkiden zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye başvuran 7 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili adliyeye sevk edilen 2 zanlı serbest bırakıldı.

MAHKEMEYE ÇIKTILAR

Kırıkkale'de sahte içkiden zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye başvuran 7 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili adliyeye sevk edilen 2 zanlı serbest bırakıldı. Alınan bilgiye göre, hastanedeki tedavileri tamamlanan şüpheliler S.Ü. ve Özcan Ö. ifadeleri alınmak üzere, Kırıkkale Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından Kırıkkale Adliyesine sevk edilen şüpheliler, savcılıkça salıverildi. Kent merkezinde 7-8 Ekim tarihlerinde 8 kişi, zehirlenme şikayetiyle Yüksek İhtisas Hastanesine başvurmuş, 7'si yaşamını yitirmişti.

SERBEST KALDILAR

Olayla ilgili gözaltına alınan Ö.U, dün çıkarıldığı hakimlikçe "olası kastla adam öldürme" ve "sağlık için tehlikeli madde temini" suçlarından tutuklanmıştı. Şüphelilerden Özcan Ö'nün çeşitli suçlardan 59 kaydının bulunduğu ve yaşamını yitiren M.Ö'nün de oğlu olduğu öğrenilmişti. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri de zanlıların ev, iş yeri ve araçlarında yaptığı aramalarda, alkol yapımında kullanılan aroma, etil alkol, kaçak içki ve çeşitli markalarda cinsel uyarıcı ürün ele geçirmişti. Öte yandan, Ö.Ö'nün yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor.