Anahtar Kelimeler: Gerçekleri yüzüne vurdu nihayet!
  • Pazartesi 32 ° / 22.8 ° Açık hava
  • Salı 32.9 ° / 22.4 ° Açık hava
  • Çarşamba 33.3 ° / 22.4 ° Açık hava

Gerçekleri biri yüzüne vurdu nihayet!

“Siyasette yalpa yapmadık!”

“Dün kara dediğimize bugün ak demedik!”

“Geçmişteki tepkilerin ortada!”

“Altılı masa milletin umudu oldu”

“Atalay tabelası orda duruyor hâlâ!”

“Milletin derdi yoksulluk ve açlık!”

Önal ve Bozdağ’dan sert açıklama!

CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal ve CHP İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk’ün önceki gün yaptığı açıklamalara ve imalara sert bir dille yanıt verdiler ve Öztürk’ün geçmişi hatırlattılar.

AÇIKLAMADA BULUNDULAR

İki isim de ortak bir basın açıklamasında bulunarak, MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk’ün açıklamalarına cevap verdiler, bu arada Öztürk’ü de geçmişi ile eleştirdiler. Geçmişte iktidara sert şekilde açıklamalarla gündeme geldiğine işaret eden Önal ve Bozdağ, sosyal medyadan da bu eleştirileri yayınladılar. Milletin derdinin yoksulluk ve ekonomik sıkıntılar olduğuna dikkat çekilen açıklamada, Öztürk’ün siyasi yalpa yaptığı, polemiklere girerek durumu toparlamaya çalışıldığına işaret edildi. İşte o açıklama:

BASINA ve KAMUOYUNA

Dün bazı basın yayın organlarında MHP Kırıkkale Milletvekili Halil ÖZTÜRK’ ün partimizi hedef alan gündem değiştirmeye yönelik açıklamalarını Kırıkkale adına üzülerek okuduk. Vatandaşın gündeminin; yoksulluk, işsizlik, ödenemeyen faturalar ve açlık olduğu bir ortamda, bu sorunlarla ilgili söyleyebileceği tek sözü olmayan bir siyasetçinin polemiklerle gündeme gelme çabasını görüyoruz. Bu tarz polemiklere, Kırıkkale’de yapıcı siyaset anlayışımızın gereği olarak ve toplumu ayrıştırmamak adına   cevap vermemeye çalıştık. İlk ve son kez bu konuda kamuoyuna açıklama yapıp, böyle gereksiz polemiklerle ilgili kendisini bir daha muhatap almayacağımızı beyan ediyoruz.

GEÇMİŞİ ORTADA

Öncelikle, sözde Ermeni soykırımı iddiaları ile ilgili partimizin görüşü apaçık ortadadır. Bizler dün kara dediğine bugün ak diyen insanlar hiç olmadık. Siyaseten yalpa yapmadık, dimdik durduğumuz yerdeyiz. Ancak görüyoruz ki; dün siyaseten söyledikleri sözleri, bugün inkar edip tam karşısında yer alanlar, toplum önünde algı operasyonu yapmaya çalışmaktadırlar. Geçmiş dönemde çözüm sürecinde yaşananlar ortadadır. Aynı dönemde MHP’li yetkililerin açıklamaları da herkesin hafızasındadır. Aynı zamanda Halil ÖZTÜRK’ ün 2014 ve 2015 seçim çalışmaları döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında attığı tweetleri merak edenler açıp bakabilirler.   Yine 17-25 Aralık sürecinde MHP’nin tavrı ile bugün durduğu yer arasındaki çelişki de hepimizin malumudur. Ermeni meselesi ile ilgili de çok uzağa gitmeye gerek yoktur. İttifak ortaklığı yaptığınız partinin Keskin Belediye Başkanı’nın Ermenilerin katledildiğine ilişkin sözlerine ve bu konuda özür dilemesine karşılık Halil Öztürk’ün tepkisini de merak etmekteyiz.

ALTINI MASA UMUT OLDU

Yine aynı odakların partimizin de yer aldığı 6’lı demokrasi masasına ilişkin farklı imalarını görüyoruz. 6’lı demokrasi masası halkın umudu olmuştur. Ülkenin geleceği için çözüm masası olmuştur. Bu masanın arkasında da Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk vardır. Farklılıklarımız üzerinden kavga eden değil, ortak sorunlarımız üzerinden çözüm üreten bir siyasetin temelinin atıldığı masadır.

ATALAY İSMİ DURUYOR ORADA!

Bizler de Kırıkkale özelinde Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Milletvekilimizle birlikte halkın sorunlarına mesai ve enerji harcamaya devam edeceğiz. Siyaseten başarısızlıklarını polemiklerle örtmeye çalışanlara alet olmayacağız. Halkın gündemi yoksulluk, işsizlik ve geçim sıkıntısıdır. Kırıkkale’nin sıkıntısı da bundan farklı değildir. Ama bu sıkıntıları dile getiren siyasetçileri partisinden ihraç eden anlayışa zaten söylenecek söz kalmadığının da farkındayız. Mesele Kırıkkale’ye sahip çıkmaksa, bunun Ankara’daki makamlarınızda oturularak yapılamayacağını da bilmenizi isteriz.  Kırıkkale ile ilgili olumsuz sözleri bilinen bir siyasetçinin isminin kaç yıldır ve halen Kırıkkale Üniversitesi kampüs tabelasında bulunduğunu hatırlatmak isteriz. Cumhur İttifakının ve iktidarın ortağısınız yetki sizde, sorumluluk sizde. Kırıkkale halkının tamamına yakınını rahatsız eden bu tabelayı kaldırtın, biz de sizi Kırıkkale adına tebrik edelim. Yok eğer dile getirdiğiniz Kırıkkale sevdası laftan ibaretse, bu tür açıklamalarınızla kamuoyunu meşgul etmeyin diyerek takdiri Kırıkkale kamuoyuna bırakıyoruz.