Anahtar Kelimeler: plaka sahte çıktı
  • Çarşamba 26.7 ° / 16.2 ° Açık hava
  • Perşembe 27.7 ° / 17.7 ° Açık hava
  • Cuma 30.8 ° / 19.3 ° Açık hava

71 plaka sahte çıktı!

71 plaka sahte çıktı!

İkiz plaka yapmışlar

Kayseri´deki terör saldırısında kullanılan aracın Şanlıurfa´dan çalındığı, üzerindeki plakanın ise aynı marka ve modeldeki Kırıkkale´de bir araca ait sahte "ikiz plaka" olduğu tespit edildi.

PLAKA SAHİBİ BULUNDU

Kayseri´deki terör saldırısında kullanılan aracın Şanlıurfa´dan çalındığı, üzerindeki plakanın ise aynı marka ve modeldeki Kırıkkale´de bir araca ait sahte "ikiz plaka" olduğu tespit edildi. Kırıkkale Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, 71 plakalı bir araçla gerçekleşen terör saldırısının ardından başlatılan incelemede, bomba yüklü araçta kullanılan plakanın, Kırıkkale´de yaşayan A.T´nin üzerine kayıtlı hafif ticari araca ait olduğu belirlendi. Kırıkkale´deki aracın sahibi A.T´nin bilgisine başvuruldu.

ÇORUMLU AÇIKLAMA YAPTI

Polis ekipleri, A.T´nin sahibi olduğu araca ait plakanın, Şanlıurfa´dan çalınan ve eylemin gerçekleştirildiği aynı marka ve model araca sahte "ikiz plaka" olarak takıldığını saptadı. Olayla ilgili soruşturma çok yönlü devam ediyor. Konuyla ilgili olarak gazetecilere açıklama yapan Kırıkkale emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, gerçek plaka sahibi ile Kırıkkale´de görüştüklerini ve plakanın sahte olduğunun tesbit edildiğini söyledi.